اسم اعظم خداوند

 

یالثارات الحسین

1368jamal.persianblog.ir

الحَمدُ لله الَّذی جَعَلَ الحَمدَ مِفتاحاً لِذِکره

سپاس خداوندی را که ستایش ذات بیچون خود را کلید ی بر گنجینه ذکر و یاد خود قرار داد

این قسمت برای حرفه ای ها است :

اسم مبارک " الله " چهار حرف است و اگر کسی بر آن واقف شود به حقیقت ، همه اشیاء را می شناسد ؛ چرا که آنها از او و با او و به سوی او و صادر شده از می باشند ، پس هرگاه " همزه " را انداختی باقی می ماند " لله " که اشاره است به " وَ للهِ کُُّلُّ شَیءٍ " یعنی همه چیز از اوست و اگر " لام " انداختی و الف را گذاردی " اِله " می شود که اشاره دارد به " وَ هُوَ اِلهُ کُلِّ شَیءٍ " هر چیزی به او موجود است . اگر " لام " و " الف " را انداختی " له " می شود ، " وَ لَهُ کُلُّ شَیءٍ " بازگشت هر چیز به سوی اوست ، اگر " لام " از کلمه " له " انداخته شود ، " ه " باقی می ماند و " هو " لفظی است که دلالت دارد بر ینبوع ( سرچشمه )  عزّت حضرت احدیت و لفظ " هو " مرکب است از دو هرف " هاء " و " واو " .

لفظ " هاء " ، اصل است نسبت به " واو" ، چون " واو " از اشباع ضمّه " هاءِ " پیدا شده ، پس در واقع " هو " یک حرف است و دلالت دارد بر وحدت حضرت احدیت .

" الله " اسم ذات خداوند و مستجمع ( شامل ) جمیع صفات کمال و جمال و جلال اوست .

خواص اسم اعظم خدا در سه اسم گذاشته شده که آن " بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ " می باشد و خاصیت اسم اعظم ، در ولایت امیرالمومنین ( علیه السلام ) است .

1368jamal.persianblog.ir

" الله " اسم جامع و بزرگ و با عظمت حضرت واجب الوجود ، جل و علا می باشد .

اسم اعظم ، در اسمی است که اول آن " الله " و آخر آن " هو " می باشد .

امیر المومنین( علیه السلام ) در تفسیر کلمه " الله " می فرمایند : " اللهُ اِسمٌ مِن اَعظَمِ اَسماءِ اللهِ عَزََّ وَ جَلَّ لا یَنبَغی یُسَمّی بِهِ غَیرُهُ "

(بحار الانوار ، ج 92 ، ص 232 روایت 4)

ترجمه : "الله " اسم اعظم الهی است که شایسته نیست احدی خود را به این نام بخواند .

این قسمت برای کسانی است که اصل مطلب را میخواهند :

که به آسانی توضیح داده شده  :

 

ذکری که سنگ را هم میشکند + ذکر برای حل تمام مشکلات + ذکری برای رفع همه خطرات

برای دانلود کلیلک کنید

 

/ 3 نظر / 76 بازدید
مبشر

السلام علیک یا مولانا یا صاحب الزمان (عج) والسلام علیک یا قائدنا و مولانا امام الخامنه ای (مدظله) و با سلام و درود بر شما عاشقان ماه محرم میرسد موسم غم وقت ماتم میرسد میرسد ماه عزادار حسین ماه سوگ وناله و شور و حنین میرسد گاه غم خون خدا ماه گریه بر غم آن سر جدا میرسد ماه شهید کربلا آن شهید راه حق در نینوا خون مردان خدا آید به جوش عاشقان حق به افغان و خروش جان فدای آن لب عطشان او دیده ام قربان آن چشمان او السلام ای شاه مظلومان حسین السلام ای محیی ایمان حسین عاشقان ماه عزاداری رسید وقت هشیاری و بیداری رسید عاشقان ای لشگر حق باوران ای جمیع خیل مهدی یاوران اینک از ره تکسواری میرسد از کنار کعبه یاری میرسد میرسد آن منتقم مهدی ما منجی حق باقی دست خدا خویش را آماده یاری کنید با وفای او عزاداری کنید عاشقان رهرو پیر خمین مکتب ما یا لثارات الحسین وصل او گردد میسر با دعا لیس للانسان الا ما سعی اللهم احفظ سیدنا و قائدنا و مولانا سید علی الحسینی الخامنه ای حتی بعد الظهور و عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان(عج)

سلام

سلام ذکرها قابل دانلود نیست لینک ها را تصحیح کنید اجرکم عندالله تعالی

کربلایی

سلام[گل] فرض کن "حضرت مهدی" به تو ظاهر گردد ظاهرت هست چنانیکه خجالت نکشی؟ باطنت هست پسندیده صاحب نظری؟ خانه ات لایق او هست که مهمان گردد؟ لقمه ات در خور او هست که نزدش ببری؟ پول بی شبهه و سالم ز همه دارایی داری آنقدر که یک هدیه برایش بخری؟ حاضری گوشی همراه تو را چک بکند؟ با چنین شرط که در حافظه دستی نبری؟ واقفی بر عمل خویش تو بیش از دگران می توان گفت تو را شیعه اثنی عشری؟ موفق وکربلایی باشید[گل]