یالثارات الحسین

الحَمدُ لله الَّذی جَعَلَ الحَمدَ مِفتاحاً لِذِکره

سپاس خداوندی را که ستایش ذات بیچون خود را کلید ی بر گنجینه ذکر و یاد خود قرار داد

هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ

اوست خدایی که نیست جزء او پروردگاری و او پادشاه قُدسی است

القُدّوسُ مَعناهُ الطّاهِرُ وَ التَّقدیسُ التّطهیرُ وَ التّنزیه :  قدّس بر وزن " فُعُّول " مشتق از " قدس " به معنای طاهر و پاک بوده و تقدیس به معنای تطهیر و تنزیه است .                              ( بحار الانوار، ج 4 ، ص 200 )

 قدّوس یعنی ذاتی که بسیار منزّه باشد از معایب و و قبایح ، زیرا " فُعّول " صیغه مبالغه است ، و آن ذات مقّدس از مشابهت و انداد( هماوردان ) و اضداد و اولاد ( فرزندان ) و غیر ذالک از صفات مخلوقات ، پاک و بری است . تقدیس خداوند به معنی نسبت دادن پاکی به ذات او و برائت اوست از آنچه در شأن حضرت الوهی نیست .

چنانکه ملائکه گفتند : نَحنُ نُسَبِّحُ بِحَمدِکَ َو نُقَدِّسُ لَکَ .                                            ( ما فرشتگان تو را ای خدا تسبیح می گوییم و به پاکی و قداست می ستایم )

حظیره ی قُدس ، موضعی است که پاک باشد از چرکی های دنیا و آفات و آلام آن ، یعنی بهشت . بعضی گفته اند قدّس از اسماء الهی است در کُتُب سماوی ( آسمانی ).

( بحار الانوار، ج 4 ، ص 201 )

ذکری   عرفان به حق و پاک شدن از رذائل اخلاقی + ذکری برای برقرار کردن ارتباط با فرشتگان و دیدن آنها برای دانلود کلیک کنیدنوشته شده در تاريخ ۱۳۸٩/٤/٢٥ توسط س.ج.ا.م